STRONA GŁÓWNA   KONTAKT   WINKHAUS.COM   REDAKCJA    POBIERZ PLIKI   

Produkty WH OKNA Webinaria O firmie Referencje WH SERWIS Kariera


WH STACJA

 

Stacja do montażu okuć
Innowacją Roku 2007

Jako jedyny z branży okiennej Winkhaus znalazł się wśród laureatów konkursu Innowacja Roku 2007. Kapituła konkursu wyróżniła wdrożenie stacji do montażu okuć WHK 2300 wspomaganej systemem informatycznym WH Net – w kategorii projekt - oraz okucie autoPilot Comfort - w kategorii produkt. Znalazły się one na liście nagrodzonych obok tak znanych produktów jak: Windows Vista, pakiet MS Office 2007 firmy Microsoft.

 

Wyróżniony projekt to wdrożenie stacji WHK 2300 - urządzenia do półautomatycznego okuwania skrzydeł okiennych - w powiązaniu z technologią informatyczną WH Net. Szefem projektu w firmie Winkhaus jest Mariusz Kocór. Nowatorstwo realizowanych przez niego przedsięwzięć zostało dostrzeżone już wcześniej przez fachowców z branży. Otrzymał on nominację do nagrody Kryształowy Profil w kategorii Innowacyjność.

Stacja WHK 2300 usprawnia i przyspiesza docinanie okuć na wymiar skrzydła, a także porządkuje ich składowanie – w specjalnym magazynie. Wdrożenie urządzenia do produkcji można powiązać z szerszym projektem informatyczno-technicznym WH Net. Chodzi tu o moduł programu WH OKNA, który umożliwia tak zwany bezpapierowy obieg dokumentów produkcyjnych. Wykorzystana w projekcie technologia kodów kreskowych i skanerów pozwala na rejestrowanie każdej istotnej czynności wykonywanej w procesie produkcji okna. System dostarcza pracownikom produkcyjnym informacji on-line o zleceniach do realizacji, zastępujących papierową dokumentację technologiczną. Szef lub koordynator produkcji może śledzić na bieżąco przebieg realizacji zleceń. Może też wykorzystywać dane gromadzone w systemie do analiz wydajności, kalkulacji kosztowych lub rozliczania produkcji. WH Net to także pomoc dla dealerów - źródło najbardziej aktualnych informacji o postępie realizacji zleceń. Nagrodzony projekt został z powodzeniem wdrożony już w 40 firmach.


Organizatorem konkursu jest Media Press, wydawca Forum Biznesu, dodatku informacyjno-promocyjnego do Gazety Prawnej. Całemu przedsięwzięciu patronowały podmioty zaangażowane w proces wspierania osiągnięć innowacyjnych: Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) w Warszawie oraz Fundacja Centrum Innowacji FIRE z Warszawy. Celem konkursu było promowanie i uhonorowanie najciekawszych innowacji rynkowych.

Więcej o konkursie na: www.forumbiznesu.pl 

 

> Drukuj stronę